נסיעות עסקים בתקופת קורונה

משבר הקורונה פגע קשה בענף התעופה ובאפשרות לקיים נסיעות עסקים מסוגים שונים. אנו מבינים את חשיבות הנושא, נמצאים בקשר עם הגורמים הרלוונטיים ולהלן מספר עדכונים:

 

אנשי עסקים ישראלים:

 

עדכון מיום 27.9.2020- נוכח הכרזת הסגר המהודק בחגי תשרי האוסר טיסה מישראל עבור אזרחים ישראליים שהזמינו טיסה לאחר כניסת הסגר לתוקפו בשעה 14:00 ביום שישי, 25.9.2020, להלן קישור להגשת בקשות חריגות ליציאה מישראל בתקופת הסגר- לחצו כאן
במקרים דחופים / יוצאי דופן, אנשי עסקים המבקשים לטוס מישראל בזמן הסגר מתבקשים להגיש בקשה בקישור זה ולהסתייע בעמיחי גרינוולד, מנהל אגף תעשיות יסוד במשרד הכלכלה:

 02-6662386

 Amihay.Greenwald@economy.gov.il   

 

עדכון מיום 15.9.2020- פרסום צו בריאות העם (נגיף הקורונה החדש) (בידוד בית והוראות שונות), לתקופה שבין 16.9.2020 לבין 30.9.2020, על השבים ממדינות ירוקות לא חלה חובת הבידוד כל עוד לא שהו במדינה אדומה במהלך ה-14 יום הקודמים לטיסתם לישראל. לגבי אדם שהגיע לישראל ב- 14 ימים שלפני תחילתו של צו זה מאחת המדינות המפורטות בצו זה, ולא שהה במדינה שאינה מפורטת בתוספת האמורה ב-14 הימים שלפני תחילתו של צו זה, אינו נחשב "חוזר" כהגדרת בצו היעקרי כתיקונו בצו זה- כלומר, לא תחול עליו חובה להיכנס לבידוד. אזרח או תושב ישראל או אדם אחר ששר הפנים אישר את כניסתו לישראל שהגיע לישראל מאחת או יותר מהמדינות אוסטריה, הונגריה, סלובניה או קרואטיה עד ליום 22.9.20 וב-14 הימים שלפני חזרתו לישראל לא שהה במדינה נוספת שאינה מפורטת בתוספת כנוסחה בצו זה, והצהיר על כך עד כניסת לישראל, לא ייחשב "חוזר" כהגדרתו בצו העיקרי כתיקונו בצו זה. חשוב לשים לב, רוב מדינות אלו לא מוכנות לקבל אזרחים ישראלים בלי חובת בידוד בעקבות מצב התחלואה בישראל.

 

ישראלים (לא רק אנשי עסקים) שחוזרים מ"מדינות ירוקות" פטורים מחובת בידוד בכפוף למילוי הצהרה וקבלת אישור ממשרד הפנים.

קישור למנוע חיפוש מדינות ירוקות המתעדכן באתר משרד הבריאות- לחצו כאן

  • כל הנוסעים יחויבו למלא הצהרת בריאות מקוונת, טרם כניסתם לטרמינל בישראל או עלייתם למטוס בחו"ל, באתר האינטרנט של משרד הבריאות - קישור להצהרה
  • למידע והנחיות לטסים לישראל וממנה – לקישור לחצו כאן
  • לשאלות נוספות על תהליך הטיסה – לקישור לחצו כאן
  • הנוסעים מתבקשים לעטות מסכה ולשמור על כללי הריחוק החברתי גם במדינות היעד.

צריך לקחת בחשבון שההתייחסות כאן היא לדרישות הישראליות, אין בכך כדי לתת מענה לאפשרויות הכניסה של ישראלים למדינות שונות וכל מדינה קובעת מדיניות שונה שגם משתנה מעת לעת. כך שמי שמעוניין לצאת מישראל צריך לבדוק פרטנית לפני כן, מה צפוי לו בכניסה לאותה מדינה.

אם יש צורך עסקי דחוף, ניתן להיעזר במחלקה הבינלאומית שלנו, שתנסה להסדיר לפני הטיסה אישור כניסה ללא בידוד לאותה המדינה מול הנציגות של אותה מדינה בישראל – לפניות בנושא זה:

*הסיוע ינתן לחברי לשכת המסחר בלבד, בפנייתכם צרפו שם החברה וח.פ.

ביחס לאנשי עסקים ישראלים שחוזרים מ"ממדינות אדומות", כרגע אין פטור מחובת בידוד, ייתכן שבעתיד יוגדרו תנאים שיאפשרו הקלות שונות.

 

אנשי עסקים זרים:

מגיעים ממדינות ירוקות – יש תהליך מתקדם לגיבוש מתווה שיאפשר הגעה שלהם לישראל ללא בידוד בתנאים שיוגדרו. נעדכן כשיהיו פרטים נוספים.

מגיעים ממדינות אדומות – הנושא בבחינה של צוותים פנים ממשלתיים.

נבקש להזכיר שבכל הנוגע לכניסת מומחים זרים יש ערוץ פעולה שעובד כבר זמן לא קצר ובנוסף ומתאפשרות גם פגישות עסקים בנתב"ג. למידע מעודכן באתר הלשכה לחצו כאן.

כמו כן, להלן קישור למידע בנושא מדיניות הכניסה לישראל בתקופת הקורונה באתר רשות האוכלוסין שם מפרטים בין היתר מקרים שבהם תאושר באופן חריג ולאחר בחינה, כניסתם של זרים לישראל: לפרטים לחצו כאן.

גם אנשי עסקים זרים שמגיעים לישראל ונהנים מפטור או הקלות בחובת הבידוד צריכים לקחת בחשבון שייתכן שכשישובו לארצם יידרשו בבידוד בגלל שמגיעים ממדינה אדומה (ישראל).

למידע נוסף בתחום זה