כניסת אנשי עסקים זרים מחו"ל לפגישות עסקיות בישראל בתקופת הקורונה

משבר הקורונה פגע קשה בענף התעופה ובאפשרות לקיים נסיעות עסקים מסוגים שונים. אנו מבינים את חשיבות הנושא, נמצאים בקשר עם הגורמים הרלוונטיים ולהלן מספר עדכונים:

עדכון מיום 27.7.2021:

 

בהתאם להנחיות קורונה העדכניות אנשי עסקים זרים המבקשים לבקר בישראל נדרשים להגשת בקשה לכניסה לישראל לטובת פגישת עסקים באתר משרד הכלכלה.

 

הבקשה לאישור כניסה מורכבת משתי בקשות נפרדות: האחת מוגשת על-ידי איש העסקים הזר, והשנייה מוגשת על-ידי החברה הישראלית המארחת.

הבקשה של איש העסקים הזר כוללת, בעיקר, פרטים אישיים ואת תוכנית הביקור. יצוין כי על איש העסקים להחזיק בתעודת מתחסן תקפה או בתעודת מחלים רשמית כתנאי סף להליך זה.

הבקשה של החברה המארחת מורכבת יותר, במסגרתה, על החברה להסביר: (1) מהי דחיפות הביקור? (2) מדוע מטרת הביקור אינה יכולה להתממש באמצעות תקשורת מרחוק? (3) מהי המשמעות המסחרית של הביקור בחברה המארחת? (4) מהי התרומה של הביקור למשק הישראלי? 

שימו לב! על מטרת הביקור להיות לצורך כלכלי-עסקי דחוף שיש בו תועלת משקית משמעותית החורגת מעבר לאינטרסים שמייצג/ת מגיש/ת הבקשה הישראלי/ת.

 

שתי הבקשות מוגשות באופן מקוון למשרד הכלכלה והתעשייה, במידה ותמצא סיבה מוצדקת לאישור הביקור, הבקשה תועבר לרשות האוכלוסין וההגירה עם המלצה לאשרה. הרשות בדרך כלל פועלת בהתאם להמלצת המשרד.

לטופס המלא- לחצו כאן 

הקישור הזה כולל פירוט כיצד יש להגיש את הבקשה + מתי צריך להגיש את הבקשה + מה קורה לאחר הגשת הבקשה + כיצד להגיש בקשה לעיון חוזר על בקשה שנדחתה + מה קורה לאחר קבלת האישור.

 

אישור הכניסה בדרך כלל תקף ל-45 יום מתאריך ההנפקה, לכניסה בודדת לישראל. האישור יוצג על-ידי איש העסקים טרם העלייה למטוס לישראל. כמו כן, ישנם תנאים נוספים לכניסה לישראל, ביניהם:
• תוצאת בדיקת PCR שלילית לנגיף קורונה שבוצעה עד 72 שעות טרם היציאה ממדינת המוצא ובכפוף לביצוע בדיקה נוספת עם ההגעה לישראל. על איש העסקים להציג את תוצאת הבדיקה טרם העלייה למטוס.
• מילוי הצהרת בריאות מקוונת. לטופס המלא לחצו כאן

 

בהגעה לישראל:
כניסה למדינה מותנית ב:

(1) הצגת תעודת מתחסן תקפה או תעודת מחלים רשמית.

(2) הצגת פוליסת ביטוח בריאות המכסה טיפול בנגיף קורונה בעת המעבר בביקורת דרכונים.

בנוסף, על הנוסעים לבצע בדיקה סרולוגית בהקדם האפשרי לאחר כניסתם לארץ, באחד מהמוסדות הרפואיים הרשמיים המאושרים על-ידי משרד הבריאות.

 

*החל מיום 16.7.21 אזרחים ממדינות המצויות תחת אזהרת מסע חמורה, יוכלו להיכנס לארץ אך יחויבו בבידוד מלא. יש להיכנס לבידוד עד לקבלת תוצאה חיובית של הבדיקה הסרולוגית (בדרך כלל 24-48 שעות). במידה ותוצאת הבדיקה הסרולוגית שלילית, משך הבידוד הינו 7 ימים.

*מעת לעת, משרד הבריאות מגדיר מדינה כמדינה בסיכון גבוה (מבחינת נגיף קורונה). ככלל, נוסעים ששהו במדינות אלו במהלך השבועיים טרם הגעתם המיועדת לישראל אינם זכאים לאישור כניסה עסקי לישראל. רשימת המדינות שהוגדרו כמדינות בסיכון גבוה, נכון ליום 27.7.21, כוללת את: אוזבקיסטן, ארגנטינה, בלרוס, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו, רוסיה, ספרד וקירגיזסטן.

*יש לעקוב אחר הסטטוס של המדינות השונות מהם מגיעים המומחים הזרים (סיכון גבוה- לא ניתן להיכנס לארץ/ אזהרה חמורה המחייבת בידוד מלא עם ההגעה) מבחינת הגבלות ובידודים באתר משרד הבריאות במנוע החיפוש הבא

משרד הבריאות מבהיר כי כלל השוהים על כלי הטיס הנכנס לישראל או יוצא ממנה, נדרשים בעטיית מסיכה. בנוסף, נוסעים הנכנסים לארץ, ומחויבים בבידוד, נדרשים לעטות מסיכה גם לאורך שהותם בטרמינל לאחר יציאתם מכלי הטיס.

 

קישורים רלוונטיים נוספים:

  • קישור לאתר תעופה בזמן קורונה המכיל מידע עדכני ליוצאים ונכנסים למדינת ישראל (אזרחי ישראל וזרים)- לחצו כאן
  • לידיעה העדכנית באתר רשות האוכלוסין וההגירה ביחס למדיניות כניסת זרים לישראל בתקופת הקורונה- לחצו כאן
  • להנחיות לטסים לחו"ל ולמגיעים לישראל (אזרחים ישראליים + אזרחים זרים) העדכניות באתר פיקוד העורף- לחצו כאן

 

חזרה של איש העסקים הזר למדינתו

צריך לקחת בחשבון שההתייחסות כאן היא לדרישות הישראליות, אין בכך כדי לתת מענה לאפשרויות הכניסה של ישראלים למדינות שונות וכל מדינה קובעת מדיניות שונה שגם משתנה מעת לעת. כך שמי שמעוניין לצאת מישראל צריך לבדוק פרטנית לפני כן, מה צפוי לו בכניסה לאותה מדינה.

אם יש צורך עסקי דחוף, ניתן להיעזר במחלקה הבינלאומית שלנו, שתנסה להסדיר לפני הטיסה אישור כניסה ללא בידוד לאותה המדינה מול הנציגות של אותה מדינה בישראל – לפניות בנושא זה:


*הסיוע ינתן לחברי לשכת המסחר בלבד, בפנייתכם צרפו שם החברה וח.פ.

למידע נוסף בתחום זה