האטרקציות התיירותיות בישראל תיפתחנה לקראת חג השבועות

לאחר למעלה מחודשיים של השבתה, ענף התיירות חוזר לפעילות ואיתו האטרקציות התיירותיות, אשר מהוות את בסיס הענף. האטרקציות השונות תפעלנה בהתאם להוראות התו הסגול, שגובש ע"י התאחדות האטרקציות התיירותיות, בשיתוף עם משרדי הממשלה. זאת, תוך הקפדה על בריאות המבקרים ובהתאם לסיכום שהושג השבוע בדיונים בין נציגי התאחדות האטרקציות שבאיגוד לשכות המסחר לבין פרופ' איתמר גרוטו משנה למנכ"ל משרד הבריאות, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה ונציגי האוצר, ובכפוף לאישור הממשלה. "אנו נערכים לפתיחת האטרקציות התיירותיות כבר בשבוע הבא לקראת חג השבועות", אומרים בהתאחדות.

 

נשיא איגוד לשכות המסחר, עו"ד אוריאל לין, בירך על הסיכום ואמר כי "ענף האטרקציות התיירותיות מקיף מאות עסקים גדולים, בינוניים וקטנים ברחבי הארץ, והוא מעסיק עשרות אלפי עובדים." לדברי לין, "אנו עושים כל אשר ביכולתנו על מנת להחזיר את המשק למסלולו".

 

הענף כולל בין היתר את הגלישה בחרמון, הקיאקים בנהר הירדן, כדור הפורח בפארק הירקון, מיני ישראל, המצפה התת ימי באילת, טרמפולינות, פארקי חבלים ועוד רבים.

 

לין הדגיש כי לענף האטרקציות התיירותיות ערך סגולי מיוחד, עם תרומה כלכלית חשובה למשק ולתעסוקה. בנוסף, להחלטה חשיבות גדולה ותרומה למצב הרוח הלאומי. הענף התפתח מאוד בשנים האחרונות ונמצא בתנופת עשייה, לקידום תיירות הפנים ותיירות החוץ. הוא מספק חווית משפחה משותפת, פעילות ספורטיבית, הכרת הארץ וחיזוק הקשר בין תושבי המדינה למדינה עצמה.
כדי להשיב את האטרקציות התיירותיות לפעילות מלאה במהירות, נדרשת קריאה של שר התיירות הנכנס חה"כ אסף זמיר, לציבור לצאת לנפוש דווקא באתרים הישראלים, ללא חשש.

 

הגבלות מתווה פתיחה מוצעים עבור ענף האטרקציות התיירותיות, להלן עיקרי הדברים שסוכמו:

  1. אורח ל-10 מ"ר במתחם האטרקציה (למעט המשתתפים בפעילות).
  2. 2 מ"ר לאדם במתקן משותף או כלי רכב (למעט קפסולה גרעינית).
  3. ללא ג'ימבורי וללא מתקנים בפארקי מים. 

*המתווה הנ״ל כפוף להחלטת ממשלה במסגרת תיקון לתקנות שעת חירום הגבלת פעילות.

למידע נוסף בתחום זה