נאוי בלומנפלד | מנהלת המרכז למידע עסקי | מאמרי דעה | 31/05/2018

מדוע חשוב שעסקים קטנים ובינוניים ייגשו למכרזים גדולים?

התשובה פשוטה: בעלי עסקים קטנים ובינוניים שכבר גילו את עולם המכרזים, נהנים מהזדמנויות עסקיות שלא ניתן להגיע אליהן בדרך אחרת. זכייה במכרז ציבורי אחד יכולה להבטיח התבססות של עסק עם עבודות לטווח ארוך, שלעיתים יכול להוות שליש מהמחזור השנתי של העסק.

עסקים רבים כלל אינם מודעים לחוק חובת המכרזים, שלפיו הגופים הציבוריים בארץ מחויבים לרכוש סחורות ושירותים באמצעות מכרזים הפתוחים לכל. ישנם בעלי עסקים הסבורים כי מכרז, הנערך מטעם משרדי ממשלה, חברות ממשלתיות, עיריות וגופים ציבוריים אחרים, מיועד רק לחברות הגדולות ושאין להם בכלל את האפשרות לגשת. המציאות היא שמתוך כ- 550,000 עסקים הקטנים והבינוניים בישראל רק אחוז קטן מאוד ניגשים למכרזים ציבוריים.

 

אנו קוראים לבעלי עסקים המחפשים הזדמנות למצוא לקוחות פוטנציאלים חדשים כדי לספק להם את שירותיהם או מוצריהם, לגשת למכרזים במטרה לגלות הזדמנויות עסקיות, שפותחות את האפשרות להרחיב את מעגל העבודה ולהיכנס לשוק המוסדי והציבורי. המגזר הציבורי תמיד מחפש אחר ספקים חדשים. לא משנה כמה העסק שלכם קטן, תמיד יהיו עבורכם הזדמנויות לספק שירותים עבור מגזר זה.

 

אז איפה ניתן למצוא את המכרזים הללו?

המרכז למידע עסקי של לשכת המסחר ת"א והמרכז מאגד מידע אודות מכרזים שפורסמו על ידי גופים ציבוריים וממשלתיים, כגון: משרד הביטחון, חברת החשמל, מרכז השלטון המקומי ועוד, באמצעות איסוף המכרזים ומיונם לפי תחומי עניין.

לחצו כאן לצפייה במכרזים שלנו!

למידע נוסף בתחום זה