| 01/11/2020

וובינר בנושא מערכות המחשוב של המכס (שער עולמי ומסלול)- חלק שני

הנכם מוזמנים לוובינר מיוחד בשני חלקים בנושא מערכות המחשוב של המכס (שער עולמי ומסלול)

החלק השני יתקיים ביום א' | 6.12.2020 | 15:30

 

אגף יבוא מכס ותקינה בלשכת המסחר מזמין אתכם, קהילת היבואנים חברי הלשכה לוובינר מיוחד בשני חלקים בנושא מערכות המחשוב של המכס. 

שני חלקי הוובינר יתקיימו בשיתוף נציגי אגף טכנולוגיות דיגיטליות ומידע במכס- ליונל עמר וגיא אחיטוב- אנשי ממשל זמין.

בהמשך לחלקו הראשון של הוובינר שהתקיים ב-29.11.2020, נתמקד בחלק זה במערכת מסלול בדגש אישורי מכון התקנים, משרד התקשורת ושירות מזון ארצי. כמו כן, תתבצע בחלק זה סקירה של טפסים נבחרים במערכת שער עולמי- כתב הרשאה, תצהיר יבואן, בקשה להחזר תשלום מסים, ויתור חוב במסי יבוא ועוד.

 

רקע קצר:

מערכת "מסלול", מיזם משותף של המכס, ממשל זמין, משרד הכלכלה והרשויות המוסמכות השונות מאפשרת לכלל היבואנים, היצואנים וסוכני המכס להגיש באופן מקוון טופס בקשות לרישיונות ולאישורים מרשויות מוסמכות ולהתעדכן בכל עת במצב הטיפול בבקשות, החל משלב הבקשה ועד לשלב האישור למכס.

משתמשי המערכת יכולים לצפות בסטאטוס הטיפול בכל הבקשות עפ"י מגוון אפשרויות סינון, להתעדכן בהודעות כלליות שנוספות ע"י המשרדים, ולקבל באופן שוטף הודעות בנושא הטיפול בבקשות, כל זאת תוך שימוש במנגנון אבטחה קפדני ושימוש בכרטיס חכם לזיהוי וכניסה למערכת. בשלב זה קיימים במערכת אישורים ורישיונות של משרד החקלאות, משרד התחבורה, משרד הכלכלה, אישורי משרד הבריאות, משרד התשתיות, משרד התקשורת, משרד התרבות והספורט, רשות העתיקות, מינהל אזרחי וכן אישורי מכון התקנים ומעבדות בדיקה.

האירוע מיועד ליבואנים בלבד, בהמשך נקיים אירוע נפרד לסוכני מכס.

 

סדר יום:

15:30-15:45 הצגת מערכת מסלול.

15:45-16:15 טפסי מסלול- מכון התקנים, תקשורת, מזון.

16:30- 16:15 טפסים נבחרים במערכת שער עולמי - כתב הרשאה, תצהיר יבואן, בקשה להחזר תשלום מסים, ויתור חוב במסי יבוא ועוד.

16:30-17:00 שאלות ותשובות- דיון פתוח.

 

*תוך כדי הוובינר המשתתפים מוזמנים להקליד שאלות בצ'אט והמרצים ישיבו בקצרה בתום כל הרצאה.

*ההרשמה לחברי לשכת המסחר אינה כרוכה בתשלום, אך מחייבת הרשמה מראש.

 

הרשמה:

המצגות, ההקלטות וכל החומרים שהוצגו או הועברו ביחס לסמינר המקוון ("וובינר") או במהלכו הם בבעלות לשכת המסחר ת"א והמרכז או משרדים ממשלתיים ורשויות מוסמכות אחרות, שנתנו הרשאה ללשכת המסחר לעשות בהם שימוש. אינך רשאי/ת להעתיק, להפיץ או להשתמש בחומרים אלה ללא אישור בכתב מראש מאת לשכת המסחר ת"א והמרכז. כמו כן, על מנת לשמור על פרטיות המשתתפים, אינך רשאי/ת להקליט ו/או לצלם את המשתתפים האחרים בוובינר. הוובינר יוקלט על ידי לשכת המסחר והמרכז, ויכיל אודיו, וידאו ותמונות. כמשתתף, אתה עשוי להיכלל בהקלטת הווידאו או בתמונות. לשכת המסחר ת"א והמרכז רשאית להשתמש בסרטונים ותמונות מסוג זה לכל מטרה חוקית, לרבות שידורם והפצתם למטרת קידום מכירות. על ידי השתתפותך בוובינר את/ה מסכים/ה בזאת לתנאים אלה והינך מאשר/ת כי נוכחותך ו/או השתתפותך בוובינר המקוון המוקלט נעשה על פי רצונך. כל המידע שמסרת בעת ההרשמה, כמו גם הקלטת הווידאו והתמונות, ייאספו, יעובדו ויישמרו על ידי לשכת המסחר ת"א והמרכז ומי מטעמו בלבד בהתאם לחוק ולא יועברו לגורם שלישי.

קישור להרשמה לוובינר (חלק שני)- לחצו כאן 

 

 

 

 

פרטים על האירוע

 • תאריך:
  06/12/2020
 • מקום:
  וובינר זום
 • איש קשר:
  מירב קפלן
 • דוא"ל:
 • שעת פתיחה:
  15:30
 • שעת סיום:
  17:00