משרד החינוך אכזב בכך שלא התמודד עד היום עם שינוי מועד חופשת הקיץ

הצענו להתאים את חופשת הקיץ, כך שחודש שלם יחפוף את חודש תשרי. יישום הצעה זו תעלה את פריון העבודה, תשיג רצף בלימודים מאז תחילת שנת הלימודים החדשה, תפחית עומס על ההורים ותפחית הפרעות בניהול העסקים במדינה.

"מועד חגי תשרי השנה מבליט מחדש ובאופן מיוחד את העול המיותר המוטל על ההורים בישראל ועל הפגיעה החמורה ברמת החינוך היסודי והתיכון ובפעילות העסקית. בהשוואה למדינות ה OECD אנו לא מצויים ברמה כזו שאנו יכולים להרשות לעצמנו הפסד כה מאסיבי של ימי לימוד." כך אמר היום עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר.

 

תלמידי ישראל פותחים את שנת הלימודים מדי שנה ב-1 בספטמבר, וזאת לאחר חופשת קיץ שנמשכת חודשיים תמימים. זמן קצר לאחר החזרה ללימודים, התלמידים יוצאים לסירוגין לחופשת חגי תשרי לאורך חודש שלם. השנה הם יזכו ללא יותר מ- 13 ימי לימוד בספטמבר.

 

לין מציע מחדש לתאם את חופשת הקיץ עם חגי תשרי, כך שתתפרס על פני החודשים אוגוסט-ספטמבר בלבד: "אין ספק שלנושא זה השפעת רוחב משמעותית מבחינת התעסוקה, הפריון ועלויות המושתות על ההורים והמעסיקים. על כן, יש לבחון שינויים במועדי חופשות מלימודים באופן מקיף ויסודי, עם כלל גורמי המשק ונציגות ההורים. מאחר ואת מועדי חגי תשרי לא ניתן לשנות, אין מנוס מלהתאים את חופשת הקיץ כך שחודש שלם ממנה יחפוף את חודש תשרי".

למידע נוסף בתחום זה