משה יעלון בלשכת המסחר: יש לאפשר למגזר העסקי לפעול בחופשיות ונדרש מהלך לדילול ברגולציה

משה (בוגי) יעלון, הרמטכ״ל ושהב״ט לשעבר, נשיא העמותה למנהיגות אחרת, התארח בתאריך 6.3.18 בנשיאות איגוד לשכות המסחר לשיחה על כלכלה וחברה.

יעלון פתח ואמר כי "אני מאמין בכלכלת השוק החופשי ולתת למגזר העסקי לפעול בחופשיות, ככל הניתן מבלי שהממשלה תפריע לו. למרות זאת, המדינה חייבת להיות מעורבת בתמיכה בחלשים ובנזקקים: חולים, נכים, קשישים, ניצולי שואה. להראות חמלה כלפי מי שגם בשוק החופשי אינו יכול להתפרנס בכבוד. המדינה חייבת גם להתערב במקומות שבהם השוק אינו חופשי או שהפעילות פוגעת בצרכן כמו טיפול במונופולים וקרטלים, ביטול חסמי יבוא וסחר וכד', כמו כן נדרש מהלך לדילול משמעותי ברגולציה."

 

בוגי יצא בקריאה לשינוי סדרי העדיפויות לפני שיהיה מאוחר מידי : "אני מפעיל כבר למעלה משנה צוותי חשיבה של מעל 30 מומחים בתחומי המשק השונים על מנת להביא לקראת הבחירות תכנית ל- 10 שנים לטיפול בכל הבעיות הללו. כבר הגענו ליחס חוב תוצר יותר נמוך מהיעד של 60% שהגדיר ה- OECD. אני קורא לשמור על החוב ברמה הקיימת, ולמשך תקופה של עשר שנים לייעד 1% תוצר לתקציב נוסף לשיקום התחומים שהוזנחו ושגרמו לפערים".

 

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, אמר כי "חשוב מאד למדינת ישראל ולמערכת הפוליטית כיום שאנשים ברמתו של משה (בוגי) יעלון יכנסו באופן אקטיבי לתחום הפוליטי. ההחלטות הגורליות בחיים הלאומיים שלנו נעשות במערכת הפוליטית."

 

עוד השתתפו במפגש חברות וחברי הנשיאות - אמיר שני שהיה פקודו של יעלון בצבא , אלוף במיל. אורן שחור, ישראלה שטיר, עמיעד ליפשיץ, יוסי ויליגר, גל סידס, אורן רווח, טלי ברנר, מאיר קלוגהפט, מדונה חובל, גיורא בשור, ואחרים.

 

קרדיט צילום: יאיר שגיא

למידע נוסף בתחום זה