יום אהבה שמח! שווי מכירות הפרחים ביום האהבה יעמוד על כ-1.8 מיליון שקלים

שווי שוק הפרחים הישראלי, שבעיקרו מיוצא ובחלקו נמכר בשוק המקומי, מוערך בכ- 650 מיליון ש"ח נכון לשנת  2016 - ירידה של כ-24%. בתקופת יום האהבה נמכרים כ- 1.1 מיליון פרחים מסך הפרחים השנתי.

מנכ"ל איגוד מגדלי הפרחים באיגוד לשכות המסחר: "ענף הפרחים הישראלי במאבק ממושך. לא רחוק היום בו ציבור רוכשי הפרחים הישראלי יצטרך לשלם כסף רב עבור פרחים המיובאים מחו"ל"

על פי נתונים שמפרסם איגוד מגדלי הפרחים שבאיגוד לשכות המסחר לקראת יום האהבה שיחול ביום שלישי הקרוב (14.2), שווי מכירות הפרחים מן החקלאים לרשתות השיווק ביום זה יעמוד על כ-1.8 מיליון ₪. זוגות האוהבים בישראל יקנו ביום זה כ-1.1 מיליון פרחים ישראליים.

הפרחים האהובים ביותר על הישראלים הם: כלניות, נוריות, שושנים צחורות וגיבסניות.

לדברי מנכ"ל איגוד מגדלי הפרחים באיגוד לשכות המסחר, אברהם דניאל, שוויו של שוק הפרחים הישראלי לשנת 2016 נאמד ב650 מיליון ₪ ובתקופת יום האהבה חל גידול של כ- 15% בקניית הפרחים, ביחס לחודש רגיל בשנה.

עם זאת, דניאל מוסיף כי, "ההערכה אותה ביצע האיגוד היא אופטימית, ואנו מקווים שהיא אכן תתממש, ושענף הפרחים הישראלי יצליח לשרוד את המצב הקשה בו הוא נמצא. למרות בקשותינו החוזרות והנשנות לקיים דיון רציני במצב הענף, עד כה לא התקבל מענה ראוי ממנכ"ל משרד החקלאות. לצערנו התגובות שנשמעות מלשכתו הן שענף הפרחים 'לא נמצא בסדר העדיפויות של המשרד' ושהמנכ"ל עסוק בחודשים הקרובים בנסיעות לחו"ל, כך ש'אולי בשנת 2019 נוכל להיפגש, ובתנאי שתהיה קדנציה נוספת'. אין מנוס מלהודות כי ללא התערבות ישירה של משרד החקלאות וסיוע מידי לענף הפרחים, לא ירחק היום בו ציבור רוכשי הפרחים הישראלי יצטרך לשלם כסף רב עבור פרחים המיובאים מחו"ל".

למידע נוסף בתחום זה