הכירו את חברי הנשיאות של לשכת המסחר תל- אביב והמרכז

ראובן שליסל, אביהו בן נון, גל סידס, אריה זייף ועוד שמונה נשות ואנשי עסקים מצמרת המגזר העסקי נבחרו בבחירות חשאיות, במסגרת האסיפה הכללית, לחברי נשיאות לשכת המסחר - תל אביב והמרכז.

האירוע המרכזי של המגזר עסקי, האסיפה הכללית ה-53 של לשכת המסחר תל אביב והמרכז, בסימן "חוזרים אל מסלול הצמיחה", התקיים ברביעי האחרון (6.4.16), במלון "דן פנורמה" בתל אביב.

במהלך האירוע התקיימו בחירות חשאיות ל- 12 מקומות בנשיאות הלשכה. בין הנבחרים (על פי סדר בחירתם): ראובן שליסל, בעלים ומנכ"ל משותף בחברת ליימן שליסל בע"מ; אלוף במיל. אביהו בן נון; גל סידס, סמנכ"ל בחברת משה סידס ובנו בע"מ; אריה זייף; מאיר קלוגהפט, מנכ"ל שחק נא; מדונה חובל, מנכ"לית תרופות ללא מרשם (OTC) ומוצרי צריכה של טבע ישראל; טלי ברנר, מבעלי עופר חברה לרכב; עמיעד ליפשיץ, יו"ר קבוצת "המניע-לינוע"; אלוף במיל' אורן שחור, יו"ר ICC; נטלי אבן, יועצת משפטית ומנכ"לית משותפת בחברת "פילו אש"; סולי סקאל, בעלים ויו"ר קבוצת סקאל; שמואל פרנקל, מנכ"ל אפסילון בית השקעות.


בתמונה: חברות הנשיאות החדשות
מימין לשמאל: נטלי אבן, מדונה חובל, גל סידס וטלי ברנר

 

כל אלה מצטרפים לחברי הנשיאות המכהנים: ישראלה שטיר נשיאת קבוצת שטיר; אמיר שני בעלי קבוצת עמית; עמי לפידות יו"ר לפידות פרמצבטי קלס; יוסי ויליגר בעלי ויליפוד אינטרנשיונל; אורן רווח מנכ"ל קבוצת אסתי לאודר בישראל; מנשה כהן בעלי מחשבות; טלי גיל-קמיר מבעלי י.גיל מדיקל; מוני בר בעלי באדג'ט; דובי פיינטוך בעלי י.ד. עסקים; וכן גיורא בשור בעלי ג'י.בי.איי.  (הנשיאות מורכבת מ- 22 חברים. לפי התקנון, 10 חברי נשיאות המכהנים ממשיכים בכהונתם לקדנציה נוספת בת שנתיים).

 

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר ולשכת המסחר תל אביב והמרכז, פתח את האירוע ואמר כי "כדי להחזיר את המשק אל מסלול של שיעורי צמיחה של 7% בשנה, על הממשלה לבצע מכלול של פעולות כגון הורדת רמת המס הישיר על הכנסות יחידים ושיעור המס על משיכת רווחים של בעל מניות מהותי, צמצום נטל הרגולציה והביורוקרטיה, ועוד. לשם יצירת צמיחה אמיתית יש להתחיל מן היסוד - לבנות יחס של כבוד והערכה למגזר העסקי, שהרי מנוע הצמיחה האמיתי של המשק הוא המוטיבציה של יחידים לבנות ולפתח עסקים. כל אדם הבונה עסק לגיטימי בישראל, מייצר מקומות עבודה ומגדיל את התוצר הוא מנוע צמיחה."

 

כמו כן, נשאו דברים:

שר האוצר לשעבר, חה"כ יאיר לפיד, אשר אמר "התפקיד שלנו, בכנסת ובממשלה, הוא לספק לכם, לקהילה העסקית וליושבים בחדר הזה סביבת עבודה תומכת ומפרגנת. אני וחברי מתכוננים לעבוד קשה כדי שזה יקרה. אתם מצידכם צריכים לזכור שלהיות ישראלי זו בחירה מחייבת וערכית שכרוכה בעקרון היהודי ש״כל ישראל ערבים זה לזה״. כל ישראל, החל מבעל העסק ועד אחרון עובדיו."

 

שר המדע והטכנולוגיה, חה"כ אופיר אקוניס, אמר: "גל של פופילזם שוטף את ישראל בשנים האחרונות. זאת הסכנה האמיתית לכלכלה הישראלית ולא בית המשפט העליון. זה לא שהכל מושלם, אבל בישראל יש כלכלה יציבה וחזקה מאוד, עם שיא שלילי באבטלה, שכמותו לא נראה שנים. מדינות מכל העולם מביטות בנו בהערצה, בהערכה ותוך רצון לשת״פ בעיקר בתחומי המדע, הטכנולוגיה ובחדשנות."

בנוסף, השתתפו באירוע החגיגי למעלה מ- 750 אנשי עסקים, בכירי משק, בכירי ממשל, אישי ציבור, דיפלומטים ועוד: עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר ונשיא לשכת המסחר תל אביב והמרכז, ורעייתו יהודית; חה"כ ניסן סלומינסקי יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת; חה"כ נאוה בוקר; ניצן ארליך, יו"ר אביב ייעוץ עסקי; אמנון דותן; ד"ר יורם גבאי; חה"כ והשר לשעבר רן כהן; חה"כ והשר לשעבר עו"ד משה נסים; לוי יצחק; אבי כץ, הבעלים של קופיקס; עו"ד ורו"ח יזהר קנה, נשיא לשכת רואי החשבון; פרופ' מיכאל בר זוהר; עו"ד דן כרמלי משנה למנכ"ל האיגוד אשר הנחה את האירוע; ועוד.

 

לגלריית התמונות של האסיפה הכללית - לחצו כאן

 

למידע נוסף בתחום זה