נשיא איגוד לשכות המסחר בקריאה למגזר העסקי: תנו גיבוי למערכת הביטחונית והמדינית

"בשעה זו אין מקום לתחזיות קודרות ואין מקום לתובענות יתר. כלכלת ישראל היא כלכלה חזקה. היא עמדה במבחנים דומים ונמצאו גם אז המקורות לתת את הפיצוי על אף הקשיים. חשוב כרגע לשמור על מורל חזק בקרב העסקים והציבור."
עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, קרא היום (21.7.14) לכל המגזר העסקי ובעלי העסקים לתת תמיכה מלאה וגיבוי למערכת הביטחונית והמדינית בתקופה זו. "המגזר העסקי, שמאחוריו עומדים כ- 2 מיליון תושבים הקשורים ותלויים בו באופן ישיר, הינו הבסיס לחוסנה החברתי-כלכלי של המדינה. הוא חייב היום לעמוד איתן ולהוות עורף כלכלי חזק לפעילות המבצעית בדרום.

"אסור להיכנס לאווירת דכדוך ותבוסתנות אשר עלולה לפגוע במורל החיילים הנלחמים ובמורל הציבור. בשעה זו אין מקום לתחזיות קודרות ואין מקום לתובענות יתר. אלא יש לתת את מלוא הגיבוי למערכה הביטחונית בדרום שהיא מחויבת מציאות ובלתי נמנעת."

"על העסקים להמשיך לפעול ככל שניתן במסגרת 'עסקים כרגיל' ולהתאזר בסבלנות. ולדעת כי המדינה תסייע לעסקים שנפגעו והפיצוי על הנזקים שנגרמו, ישירים ועקיפים, יינתן בעתיד, כפי שנהגה מדינת ישראל בעבר, במלחמת לבנון השנייה ובמבצעים עופרת יצוקה ועמוד ענן, לכל רוחב המגזר העסקי.

"כלכלת ישראל היא כלכלה חזקה. היא עמדה במבחנים דומים ונמצאו גם אז המקורות לתת את הפיצוי על אף הקשיים. חשוב כרגע לשמור על מורל חזק בקרב העסקים והציבור. זוהי חובה בסיסית המוטלת עלינו כמו על כל המדינה."
למידע נוסף בתחום זה