לשכת המסחר מברכת על ההחלטה של שרי הממשלה בעניין יצוא הגז הטבעי

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, שכיהן בעבר כמנכ"ל משרד האנרגיה והתשתיות הגיב להחלטת שרי הממשלה על פיה 60% מהגז הטבעי שיימצא בקידוחים יישמר לשוק המקומי ויתרת ה- 40% תיוצא, ואמר כי: "החלטת שרי הממשלה לעניין יצוא הגז הטבעי מישראל היא שקולה, נכונה ומאוזנת. כל המוחים על החלטה זו חייבים להבין שאנו חייבים הרבה ליזמים הפרטיים שנטלו סיכון כספי, גייסו הון ויזמו את עבודת החיפושים והקידוחים המחייבת השקעת הון גדולה"

לדבריו, "אנו חייבים להם הרבה על שום שבראייה היסטורית אחורה, פעולות המדינה בחיפושי נפט וגז גם ביבשה וגם בים התיכון נכשלו. מי שיצר את המהפך היה דווקא המגזר הפרטי. אלמלא מגזר זה, לא היו היום ממצאים המעניקים למדינה תמורה כה גדולה הן בחיזוק משק האנרגיה הפנימי, והן בהזרמת כספים למדינה כתוצאה מהייצוא."
 
עוד הוסיף כי,"אי אפשר להגביל יזמים פרטיים ולומר להם שממצאי ההשקעות שלהם יהיו חייבים להימכר רק בשוק המקומי. החלטת שרי הממשלה נותנת מענה מספק למשק בישראל ואף מעבר לכך. יצוא הגז ישפר את מאזן התשלומים של המדינה וגם יעלה ריאלית את רמת החיים בישראל, שכן עם התחזקות המטבע המקומי רכישות של חומרי גלם, מוצרי ביניים לתעשייה ומוצרי צריכה נעשים זולים יותר."
 
"יש לקוות שלאחר החלטת שרי הממשלה יואץ קצב הגילויים והקידוחים ושגם יוחל בהשקעות בתשתית לביצוע מכירות הן לשוק המקומי והן לייצוא", ציין לין.

למידע נוסף בתחום זה