לקראת יום הצרכן הבינלאומי שיחול ב 15.3.13 איגוד לשכות המסחר והמועצה הישראלית לצרכנות ישתפו פעולה לקידום סחר הוגן בין הצרכן לבין העוסק

לקראת יום הצרכן הבינלאומי שיחול ב 15.3.13, המועצה הישראלית לצרכנות ואיגוד לשכות המסחר סיכמו על שיתוף פעולה בין שני הארגונים, במטרה לשלב כוחות לקידום סחר הוגן בין העוסק לצרכן.

שיתוף הפעולה יתמקד בתחום ההסברה של החקיקה הצרכנית הקיימת. המועצה לצרכנות, אשר מוקמת מכוח חוק וממונה על קבלת פניות ציבור הצרכנים אודות סוגיות צרכניות, תפעל להבאת הסוגיות המתעוררות בקרב הצרכנים לאיגוד לשכות המסחר, שמהווה ערוץ בלתי אמצעי למספר רב של עסקים, ושני הארגונים יפעלו יחד להגברת המודעות בין העוסקים, עקב ריבוי ההוראות הצרכניות שגורם לעיתים לבלבול וקושי ביישום.
 
עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, אמר כי "שיתוף הפעולה בין המועצה לצרכנות לבין איגוד לשכות המסחר הוא מהפכה של ממש בתחום הצרכנות בארץ. הוא מבטא קודם כל אינטרס משותף להטמיע את ערך ההגינות בחיי המסחר. הגינות בחיי הסחר משרתת כמובן את הצרכנים, משום שהיא מהווה תנאי לכיבוד זכויותיהם של הצרכנים ובראשן הזכות למידע שלם ואמין ובר השוואה והזכות לבחירה מושכלת מתוך חלופות ברורות ומובנות. שיתוף הפעולה המוכרז היום הוא הצהרת מחויבות לחיי מסחר הוגנים לרווחת הצרכנים ולטובת העסקים."
 
עו"ד שוש רבינוביץ, מנהלת הלשכה המשפטית האיגוד לשכות המסחר, אמרה כי על אף שלשכת המסחר והמועצה לצרכנות מייצגות כל אחת ציבור שונה, ישנו אינטרס משותף: כל עסק הוגן מעוניין שהצרכן בסופו של דבר יהיה מרוצה, בכדי שהוא יהפוך לצרכן מתמיד. נשמח להיעזר בנתונים שנצברו במועצה לצרכנות אודות התנהלות בין צרכנים לעוסקים על מנת להטמיע ולשפר נורמות התנהגות ראויות.

 

למידע נוסף בתחום זה