המכללה העסקית של לשכת המסחר ת"א והמרכז חתמה על הסכם ראשון מסוגו עם מכון ISM (Institute for Supply Management) - המכון האמריקני ללימודי ניהול ההספקה

המכללה העסקית של לשכת המסחר ת"א והמרכז חתמה על הסכם ראשון מסוגו עם מכון ISM (Institute for Supply Management) - המכון האמריקני ללימודי ניהול ההספקה. ההסכם יאפשר לאנשי רכש ולוגיסטיקה בישראל ליהנות מההסמכה הבינלאומית החדשה הניתנת כיום בכ 80 מדינות רבות ברחבי העולם כדוגמת גרמניה, איטליה, קנדה וארה"ב.
ניהול שרשרת האספקה הוא אחד הדברים החשובים ביותר בקביעת הרווח של כל ארגון עסקי. עם הגידול בהיקף הסחר הבינלאומי, הפיתוח הטכנולוגי והופעת ערוצי תקשורת חדשים, חברות בינלאומיות רבות הבינו שעליהן להקדיש מחשבה וזמן רב יותר לניהול שרשרת האספקה כדי להתייעל כלכלית, כך פתח עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר את הכנס השנתי של האיגוד הישראלי לניהול שרשרת האספקה, שהתקיים ביום שלישי האחרון. 
 
לדבריו, ניהול שרשרת אספקה בראייה מקצועית הינו קריטי לשיפור הביצועים בארגונים. מדובר בשורה של תהליכים שיש לבצע החל ממועד הזמנת המוצר, בחינת המוצר ותקינותו במכון התקנים, מציאת מקור האספקה הטוב ביותר, ואי יצירת תלול באותו ספק, וכלה בבדיקת כל האלטרנטיבות. כאשר תפיסת הבסיס הינה  אנו לא רק קונים אלא דואגים שהמוצר יגיע בזמן, יהיה הטוב ביותר והזול ביותר.
 
"מקצוע ניהול הרכש וההספקה עבר שינויים מרחיקי לכת בשנים האחרונות. המגמות הגלובאליות מחייבות כיום את מנהל הרכש להיות מעורב בכל הליך שרשרת ההספקה ולא רק להתמקד בנישת  הרכש בלבד. מנהל הרכש חייב להיות  בקיא בכל תחומי עבודת הארגון," אמר לין.
 
המכללה העסקית של לשכת המסחר ת"א והמרכז חתמה על הסכם ראשון מסוגו עם ה-  ISM (Institute for Supply Management ) המכון האמריקני ללימודי ניהול ההספקה, אשר יאפשר גם לאנשי רכש ולוגיסטיקה בישראל ליהנות מההסמכה הבינלאומית החדשה הניתנת כיום בכ 80 מדינות רבות ברחבי העולם כדוגמת : גרמניה, איטליה, קנדה וארה"ב.
 
על פי ההסכם, המכללה העסקית של לשכת המסחר ת"א והמרכז הינה הנציגות היחידה בארץ מטעם ה-ISM  לתחום הסמכות אלו. המדובר בשתי הסמכות חדשות:
 CPSM - Certified Professional in Supply Management
CSM- Certified in Supply Management
 
שתי ההסמכות החדשות, שהינן בעלות הכרה בינלאומית, הינן פועל יוצא של מגמת הגלובליזציה ומשקפות את הכישורים הנרחבים הנדרשים למנהלי הספקה ורכש כיום ואת אלה שידרשו בעתיד, על מנת לקדם את ערך ארגוניהם.  
 
 
בחודש נובמבר הקרוב, המכללה העסקית של לשכת המסחר ת"א והמרכז, שהינה אחת מחלוצות הפיתוח של מקצועות הרכש והלוגיסטיקה בישראל, תפתח לראשונה בישראל את הקורס שמכין לבחינות ההסמכה של ה ISM בלווי ספרות מקצועית ענפה של ה ISM שתורגמה לעברית.
 
נורה ניברגל, סמנכ"לית בכירה ב- ISM אמרה בכנס (באמצעות VC) "דברים רבים השתנו במרוצת מאה שנות קיומנו, אך דבר אחד שלא השתנה הוא המחויבות שלנו לספק קידום מקצועי, חינוך ותעודות למנהלי הספקה ורכש. מטרתנו היא להוביל ולשרת את תחום ניהול ההספקה.
 
"ל ISM יש כיום חברים בלמעלה מ-80 מדינות בעולם. ברבות מאותן מדינות יש אנשים שמחזיקים באחת התעודות שלנו או בכמה מהן. כמו כן אנחנו עובדים בצמידות עם ארגונים מקומיים, כדי לסייע להם במאמציהם לספק את הקידום המקצועי הטוב ביותר למנהלי הספקה ורכש מקומיים."
 
"הסביבה העסקית המאתגרת של ימינו פירושה שמנהלי הספקה ורכש חיוניים יותר מתמיד להצלחה הכוללת של הארגונים שלהם, ומנהלי הרכש  מתבקשים לעשות זאת יותר מתמיד."
למידע נוסף בתחום זה