לרגל 30 שנים לכינון היחסים בין המדינות שגריר סין בישראל התארח באיגוד לשכות המסחר

לרגל 30 שנה לכינון היחסים בין ישראל לסין, שגריר סין בישראל מר H.E. Mr. Cai Run התארח בבית לשכת המסחר (27.4.22) בתל אביב. הביקור החגיגי התקיים במעמד נשיא איגוד לשכות המסחר עו"ד אוריאל לין, סגן נשיא איגוד לשכות המסחר ויו"ר הוועדה הבינלאומית אמיר שני והנספח הכלכלי והמסחרי של סין בישראל, Mr. Zhang Xingfu.

שגריר סין, מר צאי רון, ציין כי סין פועלת נמרצות על מנת לתחזק את יציבות שרשרת האספקה העולמית. סין מוכנה להמשיך ולשתף פעולה ביתר שאת עם ישראל, כדי לטפל באתגרים הנובעים משרשרת האספקה העולמית. כמו-כן, סין תמשיך לסייע ככל יכולתה למען קידום הקשרים בין חברות בישראל לחברות בסין. השגריר גם ציין כי קידומו של הסכם סחר בין סין לישראל הוא מהלך חשוב בהחלט, וממשלות סין וישראל פועלות כדי לקדם את ההסכם באופן יעיל ומהיר.

לין, אמר במפגש כי יש להאיץ את קידומו של הסחר החופשי בין ישראל לסין. "מהלך כזה ייתן זינוק נוסף ליחסי הסחר בין שתי המדינות, יועיל מאוד למשק הישראלי וישפיע כגורם חשוב להורדת יוקר המחייה בישראל. אנו מברכים על ההשקעה של חברות סיניות בתשתיות של ישראל בעיקר בנמלי הים, ונמשיך לתמוך בפעילות זו לטובת קידום התחרות במשק. אנו שואפים להמשך שיתוף פעולה פורה בין שתי המדינות שיביא לצמיחה ושגשוג כלכלי למגזר העסקי בישראל ובסין."
בעקבות משבר הקורונה, בשנתיים האחרונות חלה בעייתיות רבה בשרשרת האספקה העולמית, אשר גרמה לעליית מחירים גלובאלית שמשפיעה גם על ישראל. הנושא דובר במהלך הפגישה ושגריר סין הדגיש כי גם ממשלת סין רואה בנושא חשיבות עליונה.

שני הדגיש את חשיבות הפעילות של הממשל הסיני בנוגע לעלויות השינוע הימי בעולם, שזינקו דרמטית פי 7 בעקבות משבר הקורונה. כל סיוע מצד סין למען איזון העלויות לסדר גודל המחירים שהיה קיים טרם משבר הקורונה, יוכל לתרום רבות להיקף פעילות הסחר של סין ככלל, ועם ישראל בפרט.

הנספח הכלכלי של סין, מר Zhang Xingfu ביקש להדגיש את חשיבות שיתוף הפעולה בין שגרירות סין לבין איגוד לשכות המסחר, אשר לא רק תורם לקידום הסחר בין שתי המדינות אלא גם לקידום היחסים בין סין לישראל.


מצורפת ההודעה המלאה כולל נתונים.מימין: עו"ד אוריאל לין, מר צאי רון (שגריר סין), אמיר שני, מר ז'אנג סינג פו (הנספח המסחרי)


קרדיט צילום: יאיר שגיא

קבצים מצורפים

למידע נוסף בתחום זה