מסכות - לא רק נגד נגיף הקורונה

מאיר קלוגהפט, יו"ר ענף הצעצועים ומוצרי תינוקות באיגוד לשכות המסחר, שיגר היום מתנה לחברי קבינט הקורונה - מסכות לחג הפורים.

לדבריו, "חג הפורים חל השנה בתאריך 25-26 פברואר. זו התקופה שבה מתקיימת פעילות מוגברת במיוחד במכירת צעצועים ותחפושות לילדי ישראל, אך חנויות הצעצועים חייבות להיוותר סגורות בתוקף התקנות הקיימות היום, אותן לא תיקנתן עד היום, והן מנועות מלשווק את המוצרים המסורתיים שלהן. אבל לדאבוננו חנויות אחרות עושות זאת על אף שהאישור לפתיחתם אינו למטרת שיווק תחפושות וצעצועים אלא למכירת מוצרים חיוניים בלבד."

כידוע, בית המשפט העליון כבר קיבל ביום 9.11.2020 החלטה המחייבת את המדינה לנמק מדוע לא יתוקנו תקנות שעת החירום באופן שיתיר לעסקים שהוגדרו כחיוניים למכור את המוצרים שהוגדרו כחיוניים, ומוצרים אלו בלבד. "תיקון זה בתקנות טרם בוצע מחמת דיונים משפטיים שטרם הסתיימו, והטיפול שבוצע או לא בוצע על-ידכם. כך נוצר אי צדק משווע מול חנויות שהתמחותן היא במכירת תחפושות וצעצועים. הנזק וההרס לחנויות אלה הוא רב ממדים."

קלוגהפט אף מוסיף כי "הצענו לממשלה לפעול בקו חיובי ולאפשר לנו לפתוח מידית, כדי למכור מוצרים לקראת חג הפורים, וכך למנוע את הנזק שמוצרי התמחות שלנו ימכרו מחנויות שיועדו למטרה אחרת או מספקי חוץ בייבוא אישי."

על כן, מציין קלוגהפט, "מתוך התחשבות שאולי מי מחברי הקבינט ירצה לקנות תחפושת או מסיכה לו או לבני משפחתו לקראת חג הפורים, מצורפים 2 מסכות. כך ימנע מכם חלילה לפעול בניגוד להחלטת הבג"צ ולפגוע אישית בענף כלכלי שלם."

מצ"ב המכתב ששוגר לקבינט הקורונה

למידע נוסף בתחום זה