איגוד לשכות המסחר בישראל ולשכת המסחר והתעשייה של דובאי משיקות מחקר כלכלי משותף וראשון מסוגו

איגוד לשכות המסחר גאה להציג עבודה כלכלית מקיפה שהוכנה על ידי לשכת המסחר והתעשייה של דובאי בשיתוף עם איגוד לשכות המסחר בישראל. עבודת המחקר הכלכלית משרטטת את הפוטנציאל הגלום בשיתוף הפעולה בין המגזר העסקי בדובאי ובין המגזר העסקי בישראל, והיא הושקה היום למגזר העסקי בישראל ובדובאי.


העבודה הכלכלית מהווה חלק אינטגרלי משיתוף הפעולה שנרקם בין שתי הלשכות, והיא המשך ישיר להסכם שנחתם במהלך חודש ספטמבר ביניהן; וכן למשלחת של הארגונים העסקיים שביקרה בדובאי לפני כשבוע בהזמנת לשכת המסחר והתעשייה של דובאי.


כזכור, במהלך חודש ספטמבר, לאחר החתימה על הסכם הנורמליזציה של היחסים בין איחוד האמירויות לבין ישראל, עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, חתם על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם מר חאמד בואמים (H.E. Hamad Buamim), נשיא ומנכ"ל לשכת המסחר והתעשייה של דובאי. במסגרת ההסכם, הצדדים פתחו בפני המגזר העסקי בשתי המדינות אפשרויות להגביר ולהרחיב את הקשרים העסקיים ולטפח קשרים חדשים בין איחוד האמירויות וישראל במטרה לקדם סחר הדדי ועידוד השקעות.

העבודה מחולקת לארבעה פרקים:

הראשון, עוסק בסקירה כלכלית על כל מדינה כולל דירוגה במדד עשיית עסקים, גובה מס החברות, ענפי סחר מרכזיים ועוד. ה UAE מדורגת במקום ה- 16 בבנק העולמי במדד קלות עשיית עסקים ואין מיסוי על הכנסות אישיות ורווחי הון. באמירויות יש סביבה עסקית מצוינת העשויה למשוך חברות ישראליות רבות וליצור הזדמנויות סחר והשקעה חדשות בין שתי המדינות.

השני
, בהזדמנויות הסחר בין שתי המדינות: הזדמנויות לייצוא מדובאי לישראל כגון תכשיטים ואבני חן, אלומיניום, פלסטיקה, בטון, מוצרי מזון ועוד; הזדמנויות יבוא מדובאי לישראל, דוגמת מכונות ומכשירים חשמליים, מכשירים אופטיים, מכשירי טומוגרפיה ממוחשבת, מדי לחץ, מיצים ועוד. כמו כן, איחוד האמירויות וישראל יכולות להוות מרכזי 22 להרחיב את היצוא שלהם לאסיה ואפריקה, ואילו ישראל יכולה להוות שער לחברות אמירתיות המעוניינות להרחיב את היצוא שלהן לאירופה וצפון אמריקה.

השלישי, עוסק בהזדמנויות להשקעה. העבודה שמה דגש על מספר אפיקים – הייטק, ייצור תכשיטים ואבנים יקרות, חקלאות, פיננסים, תיירות, לוגיסטיקה והובלה ימית.

הרביעי, כולל הצעות לפיתוח הקשרים העסקיים בין המדינות, ביניהן:

  • התחלת משא ומתן על ביטול מכסי יבוא עבור מוצרים אסטרטגיים למשל תכשיטים ואבני חן-זהב ויהלומים, אלומיניום, קרמיקה, ציוד רפואי ותרופות;
  • האצת המשא ומתן על אמצעים שאינם תעריפים כגון רישיונות ותעודות;
  • התחלת משא ומתן להסכמי סחר והימנעות מכפל מס בין שתי המדינות;
  • יצירת שירותים המספקים תעודות כשרות יהודיות ומוסלמיות לחברות כדי להגביר את סחר המזון;
  • תמיכה בפתיחת סוכנויות תיירות בשתי המדינות בכדי לחזק את מגזר התיירות;
  • הפקת אירועי נטוורקינג עסקיים כדי לעודד, לייצר ולאתר הזדמנויות עסקיות בין העסקים, כדי להמשיך לעודד את שיתוף הפעולה העסקי בין שתי המדינות.

 

קישורים רלוונטים
הודעה מלאה בעברית
הודעה מלאה באנגלית

למידע נוסף בתחום זה