חה"כ ניר ברקת התארח בישיבת נשיאות מורחבת של איגוד לשכות המסחר

הנשיאות המורחבת של איגוד לשכות המסחר ארחה (20.2.2020) את חה"כ ניר ברקת, בכיר הליכוד המיועד לתפקיד שר האוצר, וראש עיריית ירושלים לשעבר, לדיון על מצב המשק ולהצגת משנתו הכלכלית.

אמיר שני, סגן נשיא איגוד לשכות המסחר, פתח את הישיבה ואמר כי איגוד לשכות המסחר מייצג למעלה מ- 100 חטיבות וענפים במסגרת קשת רחבה של תחומי המסחר והשירותים בישראל. המגזר העסקי לא מבקש כסף והטבות, אלא שלא יפריעו לו לעבוד. יש להפחית את הרגולציה והחסמים במשק הישראלי, המכבידים על התפתחות המגזר העסקי וצמיחת המשק ולהשוות את תנאי הסחר למקובל בעולם המערבי המפותח. 

 

חה"כ ניר ברקת הציג את תכניתו הכלכלית שגיבש לבקשתו של ראש הממשלה, ומונה שש רפורמות להזנקת המשק הישראלי. ברקת אמר כי "התוכנית גובשה במהלך השנה האחרונה בשיתוף עם גורמים אזרחיים רבים במשק וארגונים יציגים, מתוך כוונה להבין ולפתור את האתגרים העומדים בפני העסקים בישראל והחסמים שמונעים מהם לסייע בהצמחת המשק ובהקלה על האזרחים. הרפורמות יבוצעו תוך דגש על שמירה והגנת הייצור המקומי ואינטרסים לאומיים"


עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, בירך על התכנית שהציג ניר ברקת ואמר "מצוין שאנו שומעים תכניות רציניות לשיפור כלכלת ישראל, להזנקת המגזר העסקי ולהסרת חסמים. לשכת המסחר אינה ארגון פוליטי ואנו מקבלים בברכה כל מי שמציג תכנית כלכלית רצינית. כדי להבריא את המשק יש להגדיל את השתתפות האוכלוסייה בכוח העבודה, לרבות העלאת גיל הפנסיה לנשים, וצירוף החרדים והערבים למעגל העבודה.

 

בין הנושאים הנוספים שנדונו: האפליה נגד המגזר העסקי באמצעות הפטור ממע"מ עד 75$ בייבוא אישי, תקציב מערכת הבריאות, סבסוד ישיר לחקלאים, משק החלב, הפחתת מכסים הדרגתית, פיתוח הפריפריה, הפחתת רגולציה ויישום החלטות ממשלה.

 

עוד השתתפו במפגש, חברות וחברי נשיאות, ראשי המגזר העסקי ויושבי ראש חטיבות ענפיות, ביניהם: ראובן שליסל סגן נשיא ויו"ר ענף המזון, גל סידס חברת הנשיאות, יוסי ויליגר יו"ר ועדת יבוא מכס ותקינה, אביהו בן-נון סגן נשיא, מדונה חובל חברת הנשיאות ויו"ר ועדת בריאות, מאיר קלוגהפט חבר הנשיאות ויו"ר ענף הצעצועים ומוצרי תינוקות, רוני רוטמן חברת הנשיאות, אברהם דניאל יו"ר התאחדות החקלאים, רמי לוי בעלי רמי לוי שיווק השקמה, דוד קסטל נשיא לשכת המסחר חיפה והצפון, אייל הכט מנכ"ל סימנט, ועוד.

 

קרדיט צילום: ליאת מנדל

 

מצ"ב הודעה מלאה לעיתונות

למידע נוסף בתחום זה