נשיא איגוד לשכות המסחר נבחר למועצת המנהלים של ה- WCF ארגון לשכות המסחר העולמי

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, נבחר השבוע למועצת המנהלים של ה- WCF (World Chamber Federation) ארגון המעסיקים הגדול בעולם. לין נבחר בבחירות חשאיות שנערכו בקרב כ- 1,200 לשכות מסחר בעולם כולו מ- 130 מדינות.

ה- WCF נוסד בשנת 1951 והוא ארגון המעסיקים הגדול בעולם. זהו ארגון הגג של לשכות המסחר והתעשייה בעולם כולו, בו מיוצגות כל לשכות המסחר באירופה, אמריקה וארה"ב, אפריקה, אסיה, בכלל זה מדינות כמו סין, יפן והודו, וכן לשכות המסחר ממדינות ערב והעולם המוסלמי, כמו: פקיסטן, סוריה, אבו-דאבי, דובאי, ערב הסעודית, אירן, לבנון, ועוד.

הבחירה ב-WCF נעשית על פי יבשות – אירופה, אפריקה והמזרח התיכון, אמריקה, ואסיה. לין נבחר בקטגוריה של המזה"ת ואפריקה, כשיחד עימו נבחרו גם נשיא לשכת המסחר של איראן, דרום אפריקה ולבנון.

לין ציין בסיפוק כי "מדובר בארגון עולמי גלובלי ובהתחשב במבנה ובאופי של ארגון זה, יש לראות בבחירתו הכרה והערכה למקומה של ישראל בכלכלה העולמית כיום. הארגון הוא רשת עולמית המקשרת את לשכת המסחר בישראל ללשכות המסחר בעולם כולו, מה שמעניק ערוצי תקשורת עסקיים".

במסגרת פעילותו בעבר של לין ב-WCF, אישר הארגון, לאחר דיון מקיף, את יוזמת לין לגיבוש מסמך עקרונות על פיהם יש לשמור על זכויות היזם והמעסיק. המסמך מגדיר מחדש את זכות הקניין של המעסיק; אוסר מיסוי רטרואקטיבי; אוסר להטיל סנקציות חריפות כנגד מעסיקים שאינן ביחס למעשה בגינו מוטלות הסנקציות; אוסר למנוע מהמעסיק להתאים את מבנה התעסוקה לתנאי השוק המשתנים; ואוסר להפוך עוולות אזרחיות לעבירות פליליות. כמו כן, המסמך מחייב מיצוי הליך של התייעצות עם המגזר העסקי בכל מהלך אותו יוזמות רשויות המדינה שיש לו השפעה משמעותית על תפקוד המגזר העסקי.

על בסיס מסמך זה כבר הוגשה הצעת חוק פרטית לכנסת ישראל.

עיבודו של מסמך זה נעשה בקבוצת עבודה שמנתה 20 חברים מהוועד המנהל של ה- WCF במהלך 4 ישיבות עבודה שהתקיימו בהמבורג, פריז טוקיו ובואנוס-איירס, נציגי לשכות המסחר ממדינות שונות, ביניהן ארה״ב, בריטניה, בלגיה, יוון, ועוד.

ה- WCF יוצר רשת קשרים ענפה וגלובלית בין לשכות המסחר ברחבי העולם  ותורם לפיתוח יחסי הסחר של איגוד לשכות המסחר בישראל עם לשכות המסחר מקבילות בעולם כולו. "החברות ב- WCF מעניקה ללשכות המסחר בישראל רשת גלובלית של קשרים עסקיים כמעט עם כל ארצות העולם ומחזקת את מעמדה של ישראל", ציין לין.

 

למידע נוסף בתחום זה