פתיחת נציגות לשכת המסחר והתעשייה של סרביה בירושלים

נציגות של לשכת המסחר והתעשייה של סרביה (CCIS) החלה את פעילותה החודש בירושלים, כנציגות השביעית של ה-CCIS ברחבי העולם. הדבר מהווה צעד נוסף בהעצמה של נוכחות הכלכלה הסרבית בשווקים חשובים, ובהם ישראל.

משימתה העיקרית של הנציגות תהיה לחזק את הקשרים הכלכליים, המסחריים והמדעיים בין סרביה לישראל, אותה הסרבים רואים כמעצמה בין המובילות מבחינת טכנולוגיות מתקדמות, וכמו כן לטפח את עבודת הוועדות הבין-משרדיות המשותפות במאמצן לייצר תנאים לחתימה על הסכם סחר חופשי.

העניין בשיתוף פעולה של שתי הכלכלות בא לידי ביטוי כמעט בכל הענפים, בדגש על תחום ה-IT, ייעוץ בתעשיית הזנק, בריאות, חקלאות ומזון. גם התעשייה הביטחונית, סייבר, שירותי תקשוב, טיפול בשפכים ותיירות זוכים לדירוג גבוה בשותפות.

"עידוד השקעות ישראליות בענפי הנדל"ן, אנרגיה מתחדשת, ניהול משאבי מים, סביבה, תשתיות ותחבורה, לצד הגדלת היצוא מסרביה לישראל, יהיו ללא ספק המשימות העיקריות של הנציגויות", אמר אלכסנדר ניקוליץ', דירקטור של הנציגות, מנהל רכש של קבוצת גאון עד לא מכבר.

משרד הנציגות ממוקם במתחם מרגלית סטארט-אפ סיטי (JVP).

טקס פתיחת הנציגות, שהוכרז לפני שנה בחתימת הסכם וושינגטון, מתוכנן לנובמבר, בנוכחות נשיא CCIS, מרקו צ'אדז'. השנה מציינות שתי המדינות גם 30 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים.

למידע נוסף בתחום זה