איגוד לשכות המסחר לאוצר: להכליל את האטרקציות התיירותיות בתקציב משרד התיירות

בהמשך לפנייתו של נשיא איגוד לשכות המסחר, עו"ד אוריאל לין, אל הממונה על התקציבים במשרד האוצר, שאול מרידור, בדרישה להכליל את ענף האטרקציות התיירותיות בתקציב משרד התיירות לשנת 2020. כתבת התיירות של גלובס, מיכל רז-חיימוביץ', התייחסה במאמרה לנושא. 

כידוע, אנו פועלים רבות אל מול משרד האוצר על מנת להכליל את האטרקציות התיירותיות בתקציב משרד התיירות לשנת 2020.

בין היתר, שבוע שעבר נשלחה פנייה מאת נשיא איגוד לשכות המסחר, עו"ד אוריאל לין, אל הממונה על התקציבים ושר האוצר בעניין זה.

מתוך הכתבה:

"לין סבור כי "תרומת הענף לא באה לידי ביטוי בסדרי העדיפויות התיירותיים והלאומיים, וענף זה אף לא מוכר ולא מוגדר ברשימת ענפי הכלכלה המשמשים את גורמי הרגולציה בבואם לבחון מתן הטבות ותמריצים".

נקודת המוצא של לין היא ש"במבחן המהותי והענייני אין אטרקציות שונות מבתי המלון עצמם. זוהי השקעה הונית המקדמת את ענף תיירות החוץ".

בנוסף, עו"ד עמיר עופר, מנהל תחום ענפי באיגוד לשכות המסחר ציין כי "סוד גלוי הוא שמדיניות משרד התיירות, כפי שהיא באה לידי ביטוי בהסכמים התקציביים עם משרד האוצר ובנהלי הסיוע של המשרד, מתעדפת את התיירות הנכנסת באופן ברור". הוא הוסיף כי "משרד התיירות עסוק במרדף אחר הבאת תיירים לישראל. למעשה זה עיקר עיסוקו, וזה בא על חשבון הזנחה של תיירות הפנים, לרבות תחום האטרקציות בישראל. זה בא לידי ביטוי בכמה היבטים ואפילו בזה השיווקי, האתרים שמקודמים הם אתרי מורשת דוגמת מצדה או הגן הלאומי קיסריה כשאתרי בילוי כמו קייקים בנהר הירדן נשכחים".

 

לקריאת הכתבה המלאה כפי שהתפרסמה בגלובס בתאריך 06.09.19 לחצו כאן 

מצ"ב הכתבה כפי שהתפרסמה בעיתון "גלובס" לעיונכם.

 

 

 

 

קבצים מצורפים

למידע נוסף בתחום זה