חפש
 
שם משתמש
סיסמה
קבלת סיסמא
  זכור אותי במחשב זה
 
אודותינו שירותים סחר חוץ חטיבות וענפים קרנה אטא הסברה מכללה רשת עסקית מבנה ארגוני
 יעוץ משפטי   כלכלה ומסים   צוק איתן   מועדונים עסקיים   נטוורקינג   מרכז מידע   אגף השיווק   עוגן BUSINESS CLUB   סיווגים ענפיים   המוסד לבוררות  
יומן אירועיםיומן אירועים
הזדמנויות עסקיותהזדמנויות עסקיות
הסדרים והנחותהסדרים והנחות
רישום לאתר הלשכהרישום לאתר הלשכה
 
הסברה
חדשות ועדכונים
שתף |

אגף שיקום נכים במשרד הביטחון - סיוע לנכי צה"ל

31.08.2010

אגף שיקום נכים במשרד הביטחון הינו גוף ממלכתי האמון על שיקומם של נכי צה"ל, תוך  כבוד, הוקרה ומחויבות לנכים. האגף פועל למתן שירות רגיש, וייחודי לשיקום ושילוב חברתי של הנכה מתוך תפיסה, כי רווחתם של נכי צה"ל הינה מרכיב חשוב בביטחון הלאומי.אגף השיקום פועל להשגת יעדיה של תפיסה זו ע"י פעולות ושירותים שמטרתם להביא את הזכאים למצב של תפקוד פיסי, נפשי, משפחתי וחברתי תקין. האגף מקיים פעילות תומכת לשילובם של ציבור הזכאים  בתעסוקה מפרנסת היוצרת בקרב הנכים תחושת גאווה  והרגשה שהחברה מוקירה אותם.

יחידת התעסוקה באגף שיקום נכים, פועלת מכוח חוק הנכים (תגמולים ושיקום) התשי"ט 1959, ומכוח חוק חיילים משוחררים (החזרה לעבודה) תש"ט- 1949 ותקנות העסקת נכי מלחמה, תשי"א-1951. הסדרים אלה מטילים על מי שמעסיק יותר מ-20 עובדים חובה להעסיק נכי צה"ל בהיקף של לפחות 5% מכלל עובדיו.

בנוסף פועלת באגף השיקום וועדות תעסוקה שתפקידן לסייע לנכים להשתלב בעבודה מפרנסת ולהגן עליהם מפני פיטוריו עקב נכותם.
האגף עושה ככל יכולתו במטרה לקדם את סיכויו של נכה צה"ל להתקבל לעבודה, בעיסוק ההולם את הכשרתו, ניסיונו וכישוריו, תוך הקפדה שהמשרה המדוברת תואמת  את מגבלות נכותו (כך לדוגמא, חלק מן הנכים מסוגלים לעבוד בהיקף של  חצי משרה בשל נכותם ומצבם הרפואי). כמו כן, כמו כן פועל האגף להקנות לנכים כלים ומיומנויות לחיפוש עבודה.

המועמדים מגיעים ממגוון תחומים- אדמיניסטרציה, מחשבים ,לוגיסטיקה, טכני, מהנדסים, הנדסאים, תעשיה וניהול, אנשי קשר ואלקטרוניקה, מחסנאים ,אנשי רכב, רכש, אבטחה ועוד.

האגף מעביר על פי דרישת המעסיק  את פרטי המועמד, חוות דעת, תמצית האבחון, יכולות ומגבלות תעסוקתיות.  
יועצי  ההשמה הפועלים באגף ומטעמו מלווים על פי הצורך את המועמד הנכה בתהליך  ההשמה.
כל מועמד וכל משרה נבחנים לגופו של עניין.  יועץ ההשמה מפנה מועמד מתאים למשרה, רק אחרי שפגש את המעסיק והכיר את סביבת העבודה המיועדת.

בנוסף, האגף מסייע בתמרוץ מעסיקים דרך  של יצירת פרויקטים של- " TRAINING "ON JOB  באמצעות "הכשרה פנים מפעלית" ובסבסוד שכרו של הנכה (על פי זכאותו) עד לתקופה של 3 חודשים, כאשר בתום תקופה זו על המעסיק להתחייב לקלוט את הנכה כעובד מן המניין בארגון.

הנני פונה אליך לקלוט את נכי צה"ל ומבקש כי תפעל לשילובם של נכי צה"ל בעסקך תוך אמונה בחשיבות קליטתם של נכי צה"ל במעגל העבודה.
 
אודה לך על שיתוף הפעולה, 
  
כיצד יוצרים קשר-
מחוז טבריה-    אבי פרחי-04-6729340
מחוז חיפה-      מוטי אסייג- 04-8301114
מחוז תל אביב- קרן שוחט- 03-7380144
מחוז דן-            ליאת עופר 03-7380144
מחוז ירושלים- בלטי רוויטל- 02-5657222
מחוז רחובות-    שרון נוימרק- 08-9442953
מחוז באר שבע-  כהן שנטל- 08-6206635
אריק מאיר- יועץ תעסוקה בכיר במטה האגף- 052-8360767
arik_meir@mod.gov.il 

שלח הדפס
שתף |
הצטרף ללשכת המסחראיגוד לשכות המסחרמפת עמודי ההזדמנויות העסקיותחתימה אלקטרונית

מערכות אינטרנט אירגוניות - איקומטרייד