חפש
 
שם משתמש
סיסמה
קבלת סיסמא
  זכור אותי במחשב זה
 
אודותינו שירותים סחר חוץ חטיבות וענפים קרנה אטא הסברה מכללה רשת עסקית מבנה ארגוני
 יעוץ משפטי   כלכלה ומסים   צוק איתן   מועדונים עסקיים   נטוורקינג   מרכז מידע   אגף השיווק   עוגן BUSINESS CLUB   סיווגים ענפיים   המוסד לבוררות  
יומן אירועיםיומן אירועים
הזדמנויות עסקיותהזדמנויות עסקיות
הסדרים והנחותהסדרים והנחות
רישום לאתר הלשכהרישום לאתר הלשכה
 
יעוץ משפטי
דיני עבודה
שתף |

שעות עבודה: יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות איבה ויום העצמאות

11.04.2010

דיני עבודה הקשורים ביום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות איבה ויום העצמאות

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה 

על פי חוק יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, התשכ"ג-  1963 ד' באייר הוא יום  הזיכרון ותחילתו משקיעת החמה אור ליום ד' באייר, וסיומו עם צאת הכוכבים למחרתו. השנה ד' באייר חל  ביום 18 באפריל 2010.
 
שעות העבודה ביום הזיכרון יום הזיכרון, ערב יום העצמאות נחשב לערב חג ושעות העבודה המותרות בו, למי שאינם קרובים של חללי מערכות ישראל, מוסדרות בהוראות חוק שעות עבודה ומנוחה ובצווי ההרחבה בדבר הנהגת שבוע עבודה מקוצר במגזר העסקי (להלן: "צו ההרחבה")כדלקמן:        .
 
א. במקום עבודה שבו עובדים 8 שעות ביום, ששה ימים בשבוע, יום העבודה הוא  עד 7  שעות (בהתאם לחוק שעות עבודה ומנוחה).

ב. במקומות עבודה, שבהם עובדים 5 ימים בשבוע, יום העבודה הוא של 8 שעות בתשלום של 9 שעות, או  של 7 שעות, בתשלום של 8 שעות (על פי צו ההרחבה שקובע, כי המעביד ונציגות העובדים יקבעו באיזו חלופה לבחור).
 
ג. במקומות עבודה, שבהם עבדו 6 שעות בערבי חג, בתשלום של 8 שעות, ימשיכו לעבוד כך.
 
במקום עבודה שבו חל הסכם קיבוצי מיוחד/כללי ו/או  צו הרחבה או הסכם אישי או נוהג המיטיב עם העובד יש לנהוג בהתאם להוראה המיטיבה. 
         
 היעדרות מן העבודה ביום הזיכרון 
  
על פי חוק יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל השכי"ג-1963, עובדים שהם  הורים, הורי הורים, בן זוג, ילידם, אחים ואחיות של חללי מערכות ישראל רשאים להיעדר מן העבודה ביום הזיכרון ללא ניכוי משכרם (סעיף 4א. לחוק). 

פתיחת עסקים ביום הזיכרון על פי סעיף 4 לחוק יום הזיכרון בליל יום הזיכרון יהיו בתי הקפה סגורים מתחילת יום הזכרון ועד לזריחת השמש למחרתו וכמו כן נאסר לקיים במהלכו עינוגים ציבוריים.
 
עינוג ציבורי לפי חוק רישוי עסקים, התשכ"ח- 1968 כולל: הצגות של תיאטרון או קולנוע, קונצרט, דיסקוטק, מופעי מחול, ריקודים, קברט, קרקס, משחק או ספורט, וכל עינוג כיוצא באלה, בין שהם בתמורה ובין שלא בתמורה, למעט הרצאה או ויכוח שמטרתם העיקרית היא חינוכית, אף אם הם מלווים לצורך הדגמה הצגת תמונות או השמעת צלילים.
 
יצויין כי עבירה על הוראות סעיף 4 כאמור, הינה עבירת קנס 
 
יום העצמאות   
  
יום העצמאות חל השנה ב-20 באפריל והוא יום שבתון שהמעביד חייב בתשלומו. 
  
לגבי עובד יומי/שעתי צו הרחבה קובע שלאחר שלושה חודשי עבודה במקום העבודה ואי היעדרות מעבודה סמוך ליום החג העובד זכאי לתשלום עבור ימי חג לרבות יום העצמאות. 
 
עבודה ביום העצמאות 
  
א. עובד שעבד ביום העצמאות ( החל בחצות הלילה וסיום בחצות) משום שמקום העבודה בו הוא עובד כלול ברשימת מקומות העבודה שמפרסם ראש הממשלה שיש להפעילם גם ביום העצמאות, זכאי לגמול של לא פחות מ-150% משכרו הרגיל בנוסף לשעות מנוחה במקום השעות שבהן עבד. 
  
ב. על פי הפסיקה מקום עבודה שאינו נמנה עם מקומות העבודה שיש להפעילם בחג כאמור, המעביד אינו רשאי לכפות על עובדיו לעבוד בחג.
שלח הדפס
שתף |
הצטרף ללשכת המסחראיגוד לשכות המסחרמפת עמודי ההזדמנויות העסקיותחתימה אלקטרונית

מערכות אינטרנט אירגוניות - איקומטרייד