חפש
 
שם משתמש
סיסמה
קבלת סיסמא
  זכור אותי במחשב זה
 
אודותינו שירותים סחר חוץ חטיבות וענפים קרנה אטא הסברה מכללה רשת עסקית מבנה ארגוני
 יעוץ משפטי   כלכלה ומסים   צוק איתן   מועדונים עסקיים   נטוורקינג   מרכז מידע   אגף השיווק   עוגן BUSINESS CLUB   סיווגים ענפיים   המוסד לבוררות  
יומן אירועיםיומן אירועים
הזדמנויות עסקיותהזדמנויות עסקיות
הסדרים והנחותהסדרים והנחות
רישום לאתר הלשכהרישום לאתר הלשכה
 
קשרים בינלאומיים
חדשות ועדכונים
שתף |

איגוד לשכות המסחר חתם על הסכם לשיתוף פעולה עם לשכת המסחר של אתיופיה

30.12.2012

במסגרת שורת פעילויות שמקיים איגוד לשכות המסחר לקידום ופיתוח העסקים עם אפריקה, התארחה ביום חמישי (27.12.12), בבית לשכות המסחר בת"א, משלחת מאתיופיה אשר הגיעה במטרה לפגוש יבואנים ישראליים מתחומי המזון ויצואנים מתחום הטכנולוגיות החקלאיות, טלקום ועוד. חברי המשלחת בראשות שר המסחר של אתיופיה, מר יעקב ילה, נשיאת לשכת המסחר האתיופית הגב' מולו סולומון ונציגים בכירים נוספים לקחו חלק בסמינר עסקי שהסתיים בחתימה על הסכם לשיתוף פעולה בין שני הארגונים.

לדבריו של סגן נשיא איגוד לשכות המסחר, מר אריה זייף, קיימת חשיבות רבה בשמירה ועידוד העסקים עם אפריקה, במיוחד עם אתיופיה. במדינת ישראל קהילה רחבה של יוצא אתיופיה ועל כן אנו מוכנים לתמוך, לקדם ולחזק את הקשר העסקי.

נשיאת לשכת המסחר האתיופית הגב' מולו סלומון חיזקה את דבריו של זייף וציינה כי עצם קיומה של קהילת יוצאי אתיופיה גדולה בישראל תורמת לקידום יחסי הסחר ואף ציינה כי קיימת עלייה בהיקף הסחר הביליטראלי של אתיופיה עם ישראל. עוד ציינה סלומון כי הכלכלה האתיופית הציגה צמיחה כלכלית מרשימה בשנים האחרונות וזאת בשל מדיניות כלכלית חדשה שבין היתר מציעה הזדמנויות עסקיות בתחומים כגון חקלאות, בניין, תיירות, תעשייה ועוד.

נשיא לשכת המסחר ישראל – אפריקה, מר אלי אבידר התייחס ליוקר המחייה כיום, בפרט למחירי המזון הגבוהים, אשר הופכים את ענף החקלאות להיי- טק של העתיד. "אתיופיה יכולה להיות ההונג קונג של אפריקה", "חשוב לעודד השקעות ישראליות, החלפת מידע וניסיון ושיתופי פעולה עסקיים."

את הסמינר פתח מנהל שיווק היבולים במשרד המסחר אשר הציג בפני המשתתפים אינדיקטורים כלכליים ונתוני סחר, דיבר על המדיניות והאסטרטגיה לפיתוח כלכלי על התמיכה ליצואנים אתיופיים ועקב כך הזדמנויות ליבואנים זרים.

ענף החקלאות הינו ענף היצוא העיקרי באתיופיה. כ- 73% מסך היצוא הכולל הינו ממוצרי חקלאות כגון: קפה, דגנים, תבלינים, פירות, ירקות ועוד. זאת בזכות המקורות הטבעיים ופוטנציאל הייצור בענף. בנוסף, ענף הטקסטיל האתיופי גם הוא מציג בשנים האחרונות עלייה ביצוא למדינות זרות. ישראל מייבאת מאתיופיה בעיקר תבלינים, פרחים, עור ומוצרי עור ומשקאות.

הסמינר הסתיים בחתימת הסכם MOU לשיתוף פעולה בין איגוד לשכות המסחר ללשכת המסחר באתיופיה ומיד לאחריו החלו פגישות של נציגי המשלחת עם חברות ישראליות מתחומי המזון, החקלאות, האנרגיה, הטלקום ועוד. 

חברי המשלחת בינהם, ההתאחדות ליצואני הקפה וההתאחדות ליצואני זרעים ותבלינים, העבירו רשימות הכוללות פרטי קשר של יצואנים מתחומי המזון, החקלאות, הטקסטיל כולל הלבשה והנעלה.
חברי לשכה המעוניינים בקשרים עם ספקים מאתיופיה מוזמנים לפנות לגב' שרון שטרית, מנהלת דסק אפריקה באגף הבינלאומי לפרטים נוספים: sharonc@chamber.org.il

שלח הדפס
שתף |
הצטרף ללשכת המסחראיגוד לשכות המסחרמפת עמודי ההזדמנויות העסקיותחתימה אלקטרונית

מערכות אינטרנט אירגוניות - איקומטרייד